چرا ورزش امروزه انقد اهمیت دارد؟

با توجه به تأکید دانشمندان و تبلیغات فراوان توسط شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌های تلویزیونی، مقالات و… امروزه ورزش به یکی از فعالیت‌های روزمره‌ی اغلب مردم مبدل شده است. بدین سبب بازار ورزش رونق پیدا کرده و بسیاری از باشگاه‌ها نسبت به جذب مربی برای آموزش چگونگی اجرای حرکات تخصصی به سایر اعضای باشگاه اقدام می‌کنند.

کار مربی ورزشی

در صورتی‌که ورزشکاران حرفه‌ای و مجرب در زمینه رشته‌ی ورزشی تخصصی بر اساس یک قرارداد و دریافت مبلغی به عنوان حقوق یا دستمزد توسط مدیران باشگاه‌ها، نسبت به آموزش نحوه‌ی صحیح انجام فعالیت‌های ورزشی و نظارت بر روند پیشرفت تقویت عضلات و فرم‌دهی اندام به سایر ورزشکاران اقدام کند، فرد یک مربی ورزشی شناخته می‌شود.

به این نکته توجه داشته باشید که وظیفه‌ی اصلی مربیان ورزش، نوشتن برنامه‌هایی روزانه، هفتگی و یا ماهانه از حرکات ورزشی برای علاقه‌مندان و تنظیم رژیم غذایی متناسب با اندام و توانایی هر فرد می‌باشد.

لازم به ذکر است بر اساس بسیاری از تحقیقات و پژوهش‌های متخصصین در زمینه سلامت، مربیان همواره به جدی گرفتن رژیم غذایی تنظیم شده مخصوص هر فرد تأکید دارند. بنابراین برای رسیدن به اندامی متناسب و حفظ سلامتی خود تنها به اجرای حرکات ورزشی اکتفا نکنید.

قرارداد مربیان باشگاه

برای همین وقتی شمای کارفرما برای باشگاه خود مربی جذب می کنید نیاز به قرارداد دقیق برای باشگاه خود دارید که میتوانید با راهنمایی ما قرارداد را به حداقل یا خیلی کم برسونید ما تیم مشاور گستر برای شما کارفرمایانی که باشگاه بدنسازی،رزمی و…. دارید این قرارداد را تنظیم کردیم تا بعدها متضرر نشوید

قرارداد مربیان باشگاه مشاور گستر

نگاه قانون به این قرارداد

نمونه فرم قرارداد مربي ورزشي ، از نظر قانونی یک قرارداد کاری محسوب می‌شود. به همین ترتیب نیز از قانون کار پیروی می‌کند. برای نوشتن نمونه قرارداد مربی با ورزشکار ، ملاک ما قانون کار است و قرارداد با توجه به قواعد آن تنظیم می‌شود. قانون کار درباره قرارداد کار به طور روشن و کامل توضیح داده است. ماده 7 قانون کار می‌گوید:

«قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در مقابل دریافت دستمزد، کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می‌دهد.»

در این تعریف، اصطلاحاتی مانند کارفرما، کارگر و دستمزد را مشاهده می‌کنید. قانون کار در ماده‌های مختلفی درباره هر کدام از این اصطلاحات توضیح داده است.

برای مثال ماده 3 قانون کار به طور کامل، کارفرما را تعریف کرده است:

«کارفرما یک شخصی حقیقی یا حقوقی است. کارفرما، کارگران و پرسنل را برای انجام کاری مشخص و با یک قرارداد استخدامی در اختیار می‌گیرد و به اندازه میزان زحمت و کارشان به آن‌ها حقوق می‌دهد.»

قانون کار، کارگر را نیز تعریف کرده است. ماده 2 معنای کامل آن را آورده است:

«کارگر از لحاظ این قانون کسی است که به هر عنوان، در مقابل دریافت حق السعی اعم از مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا به درخواست کارفرما کار می‌کند.»

نکات حقوقی

مهم‌ترین نکات حقوقی برای استخدام مربی ورزشی به قرار زیر است:

  • بر اساس قانون تا زمان به اتمام رسیدن مدت اعتبار قرارداد مذکور، مربی ورزشی موظف به ادامه‌ی فعالیت و همکاری با باشگاه بوده و تحت هیچ شرایطی حق ایجاد اختلال در آموزش به ورزشکاران را ندارد. در صورت ایجاد اختلال، امکان رجوع به دادگاه جهت ثبت شکایت و مطالبه خسارت از مربی برای مدیران باشگاه فراهم است.
  • مربی ورزشی تنها در صورت در دست داشتن موافقت‌نامه‌ای به صورت نوشتاری از باشگاه حق فعالیت در سایر باشگاه‌ها را دارد.
  • حقوق و دستمزد مربی به ازای هر ترم باشگاه، یعنی 12 جلسه در ماه، انتهای دوره ترم و هنگام آغاز ترم جدید پرداخت خواهد شد.
  • در قرارداد استخدام مربی ورزشی، میزان حقوق دریافتی به ازای هر ساعت فعالیت وی در باشگاه و سایر مزایای در نظر گرفته شده و مورد توافق طرفین قید شده و بدین سبب باشگاه حق تخلف در اجرای صحیح این بند مذکور در قرارداد را ندارد.

پیشنهاد ما به شما

پیشنهاد ما برای شما کارفرمایان خرید پکیج مربیان باشگاه است که برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

پکیج قرارداد مربیان باشگاه مشاور گستر

شما می توانید برای تنظیم قرارداد های اختصاصی خود روی با حساب کنید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید